Jesteś w: Start / Aktualności / II Dni Energii Miasta Katowice, 23-24 września 2016 r. - Misja: Czyste powietrze!

II Dni Energii Miasta Katowice, 23-24 września 2016 r. - Misja: Czyste powietrze!

Kto chce się przekonać, jak ekologicznie i oszczędnie ogrzewać dom i jednocześnie dbać o czyste powietrze, niech w sobotę 24 września odwiedzi katowicki Rynek. W czasie II Dni Energii, przygotowanych przez Miasto Katowice, dzieci skorzystają z zabaw, konkursów, warsztatów i happeningów, a dorośli dowiedzą się między innymi jak można ekologicznie i ekonomicznie ogrzać mieszkanie.

W sobotę 24 września, zapraszamy na katowicki rynek, gdzie znajdziemy kilkadziesiąt różnych stanowisk, a w każdym z nich - ekspertów dzielących się wiedzą i swoimi doświadczeniami związanymi z walką o czystsze powietrze.

W programie imprezy między innymi:

  • zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi,
  • kino bez prądu,
  • pokazy odnawialnych i alternatywnych źródeł energii,
  • punkty konsultacyjne przedsiębiorstw energetycznych,
  • oferta kształcenia młodzieży,
  • informacje o możliwości dofinansowania wymiany źródeł ciepła,
  • możliwość zwiedzania budynków energooszczędnych, laboratoriów OZE oraz katowickich elektrociepłowni,
  • pokaz - „Jak hajcować żeby nie smrodzić? …czyli kilka porad dla wszystkich, którzy jeszcze nie zmienili systemu ogrzewania”.

A na koniec - Koncert (prawie bez prądu).

Dla przedstawicieli samorządów tegoroczne Dni Energii rozpoczynają się już 23 września. Wtedy to, w Parku Naukowo Technologicznym Euro-Centrum, odbędzie się seminarium poświęcone organizowaniu akcji społecznych i edukacyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji oraz efektywnym wykorzystaniem energii. Równolegle do seminarium prowadzone będzie szkolenie dotyczące finansowania i określania opłacalności działań energooszczędnych. Seminarium i szkolenie objęte zostało patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Szczegółowy program II Dni Energii Miasta Katowice na www.katowice.eu

„Walka o czyste powietrze jest jednym z naszych największych wyzwań. To nasze dobro wspólne i wszyscy musimy się o nie troszczyć. W Katowicach przeznaczamy corocznie miliony złotych na poprawę jakości powietrza. I choć pozytywne efekty są odczuwalne, to mamy także świadomość konieczności ciągłego współdziałania władzy rządowej, samorządowej, mieszkańców, przedstawicieli świata nauki i podmiotów gospodarczych. Misja: Czyste powietrze! – to misja, w którą wierzę i którą wspólnie zrealizujemy” – Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

 

Kontakt:

Daniel WOLNY

Wydział Kształtowania Środowiska

Tel.: (32) 25 93 432

This is WhiteBlack Plone Theme