Jesteś w: Start / Aktualności / Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na Światowy Dzień Ludności

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na Światowy Dzień Ludności

W dniach 14–15 lipca 2012 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym świętować będziemy Światowy Dzień Ludności. Dzień ten obchodzony jest od 1987 roku, w którym to 11 lipca liczba ludności osiągnęła pięć miliardów. Choć liczebność populacji ludzkiej jest ważnym problemem współczesności, to jeszcze większym wydaje się być coraz szybciej rosnąca konsumpcja. Powoduje to, że w sposób bardzo realny zbliżamy się do granic pojemności ekosystemów Ziemi i musimy liczyć się z konsekwencjami zbyt dużej eksploatacji zasobów naszej planety.


Śląski Ogród Botaniczny jest jedną z wielu instytucji badających możliwość pogodzenia rozwoju społecznego ze skuteczną ochroną środowiska naturalnego. Musimy pamiętać o tym, że dbanie o środowisko przyrodnicze nie jest działaniem przeciwko człowiekowi, ale w bezpośredni sposób warunkuje zdrowie i dobrobyt społeczeństw. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego, kiedy to odbywać się będą warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci, kiermasz wyrobów ekologicznych i rękodzielnictwa, występy artystyczne. Zaplanowano zwiedzanie Centrum Edukacji wraz z przewodnikiem oraz wykład na temat roli ogrodów botanicznych w Polsce.

Święta ekologiczne to doskonała okazja do spędzenia czasu wolnego na łonie przyrody w gronie rodziny i przyjaciół. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na stronie www.sibg.org.pl.

This is WhiteBlack Plone Theme