Jesteś w: Start / Zasoby / Poradniki / Energooszczędny sprzęt i urządzenie w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować?

Energooszczędny sprzęt i urządzenie w domu, w biurze, w firmie. Jak wybrać, kupić i eksploatować?

Autorzy: Sławomir Pasierb, Arkadiusz Osicki, Szymon Liszka, Mariusz Bogacki, Piotr Kukla, Tomasz Zieliński, Jerzy Wojtulewicz. © FEWE 2010 (Wydanie II, zaktualizowane)

Przedstawiamy poradnik „Energooszczędny sprzęt i urządzenia w domu, w biurze, w firmie”. Możesz się spytać i słusznie – dlaczego mam oszczędzać paliwa i energię, albo lepiej – dlaczego efektywniej je wykorzystywać. Nie możemy już sobie wyobrazić świata bez energii, która uwolniła nas od ciężkiej pracy i ciągle stwarza nowe możliwości jej wykorzystania np. w komunikowaniu się, w pracy i rozrywce z komputerem. Warto jednak chwilę się zastanowić czy można taniej zaspokajać swoje potrzeby życiowe – tam gdzie wykorzystujemy energię, czy możemy coś zrobić, żeby poprawić środowisko. W tym poradniku chcemy czytelników o tym nie tylko przekonać, ale pokazać, jak można efektywnie wykorzystywać paliwa i energię w urządzeniach i sprzęcie powszechnego użytku, które posiadają, a więc w sprzęcie gospodarstwa domowego, w oświetleniu, w sprzęcie biurowym, w samochodach i kotłach grzewczych.

This is WhiteBlack Plone Theme